Montaż podłóg warstwowych

Zajmujemy się kompleksowym montażem podłóg warstwowych. Układanie parkietów, desek i paneli podłogowych.

Krótka charakterystyka podłóg drewnianych

Podłogi warstwowe posiadają grubość 10-15mm i wykonywane są z 2 lub 3 warstw drewna klejonego ze sobą krzyżowo z użyciem specjalistycznego kleju. Wierzchnia warstwa użytkowa podłogi warstwowej posiada zazwyczaj grubość 4-6mm i wykonana jest najczęściej ze szlachetnych gatunków drewna (dąb, jesion, buk, klon).

Warstwowe łączenie drewna powoduje, że wykonana z nich deska podłogowa lub parkiet charakteryzuje się większą stabilnością wymiaru i kształtu niż podłóg wykonanych z litego drewna. Podłoga taka zachowuje również wszystkie właściwości charakterystyczne dla drewna.

Podłogi warstwowe sprawdzają się doskonale w przypadku stosowania ogrzewania podłogowego również ze względu na optymalne przewodzenie ciepła.

Technologia montażu

Podłogi warstwowe mogą być układane poprzez mocowanie do podłoża za pomocą specjalistycznego kleju lub bezklejowo (tzw. podłogi pływające). Zaletą montażu bezklejowego jest łatwość demontażu podłogi np. w przypadku konieczności wymiany uszkodzonego elementu.

Klejenie podłogi wskazane jest w przypadku stosowania ogrzewania podłogowego. Dodatkowo zaletą montażu z użyciem kleju jest eliminacja efektów akustycznych mogących towarzyszyć podłogom pływającym. Zazwyczaj deski podłogowe i parkiety oferowane obecnie w sprzedaży są już polakierowane lub olejowane i nie wymagają szlifowania i zabezpieczania po ułożu. Mogą być zatem użytkowane w krótkim czasie po ich ułożeniu.

Podłogi wykonane z deski warstwowej nadają się do cyklinowania i ponownego lakierowania lub olejowania. Ze względu jednak na grubość warstwy wierzchniej możliwe jest zazwyczaj 3 krotne cyklinowanie. Konserwację i pielęgnację podłóg warstwowych.